Brak okresu: Co to oznacza?

Witam.
Mam 17 lat w wieku ok 13 dostałam swoją pierwszą miesiączkę, drugą za około miesiąc były skąpe i trwały 3 dni. Po 3 latach przerwy (która myślałam, że jest normalna) dostałam kolejną była normalna i trwała 4 dni. Za równy miesiąc znowu dostałam kolejną również trwającą 4 dni. Znowu od 4 miesięcy nie mam okresu. Podczas miesiączki nic mnie nie boli. Lecz czasami po miesiączce jak właśnie teraz gdy jej nie mam odczuwam kłucie w okolicach podbrzusza. Przyznam, że raz użyłam tamponu w czasie miesiączki gdyż wystąpiła taka potrzeba (basen). Boję się, że jest to jakaś choroba a może są to jakieś zaburzenia hormonalne?
Dziękuję bardzo za wszelkie odpowiedzi i Pozdrawiam.

17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Przez pierwsze dwa lata miesiączki mogą być nieregularne. Po tym czasie cykl powinien normalizować się. W Pani przypadku miesiączki są nieregularne. Najprawdopodobniej przyczyną tego są zaburzenia hormonalne. Dlatego proponuję wizytę u ginekologa. Pozwoli to na postawienie rozpoznania.
Pozdrawiam