Brak okresu - czy jest możliwość nieplanowanej ciąży?

Witam!
Jestem równo 16 miesięcy po porodzie, karmiłam synka piersią do 12,5 miesiąca i po miesiącu od zakończenia karmienia dostałam okresu. Następne 2 miesiączki pojawiły się po 20 dniach. Teraz czekam na trzeci okres już 35 dni i go nie ma.

Wiem, że po porodzie pierwsze miesiączki mogą być nieregularne, ale boję się, że jestem w ciąży, a na razie nie jesteśmy z mężem przygotowani na kolejne dziecko.
Dodam, że od porodu mam kłopoty z cerą, cały czas pojawiają mi się na twarzy bolące krostki, a od jakiś 2-3 tygodni cera mi się poprawia.
Proszę o pomoc.
Gosia Dr.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Należy wspomnieć, że okres karmienia piersią nie zapewnia ochrony antykoncepcyjnej.
Tym bardziej jeśli pojawiło się już krwawienie miesięczne to zajście w ciążę jest możliwe.

Proponuję wykonać test ciążowy i w przypadku pozytywnego wyniku skonsultować problem z lekarzem ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl