Brak okresu - czy testy się mylą?

Mam 22 lata. Pod koniec czerwca wyjechałam za granicę kraju. W dniu wyjazdu powinnam mieć okres. W miejscu pobytu panował inny klimat - morski zimny. Od razu przeziębiłam się, a przeziębienie, zmianę rytmu dnia i diety przyjęłam za powody spóźniającego się okresu. Po dwóch tygodniach wykonałam test płytkowy - wynik negatywny.

Od czerwca do dzisiejszego dnia nie miałam okresu. W tym czasie wykonałam 7 testów (5 płytkowych, 2 paskowe). Wszystkie dały wynik negatywny. W dniu jutrzejszym idę na badanie krwi. Czy możliwe jest, żeby tyle razy test ciążowy źle wyszedł?

Witam serdecznie!

Zdarzają się przypadki licznych fałszywie negatywnych wyników testów ciążowych u kobiet z prawidłowo rozwijającą się ciążą. Są to jednak przypadki szczególne, nie mogące stanowić punktu odniesienia.

Tak liczne testy ciążowe wykonywane na kilka tygodni po ryzykownym zbliżeniu powinny dać wynik pozytywny. Tym niemniej warto ostatecznie wykluczyć ciążę poprzez badania laboratoryjne. Wynik będzie 100% wiarygodny.

W przypadku wyniku ujemnego konieczna będzie konsultacja ginekologiczna. Jedynie badanie fizykalne poparte badaniami laboratoryjnymi i obrazowymi jest w stanie udzielić odpowiedzi na pytanie dotyczące przyczyn zatrzymania miesiączki.

Pozdrawiam