Brak okresu i ból brzucha - co mi dlega?

Witam. Mam 19 lat. W maju kochałam się ze swoim chłopakiem bez zabezpieczenia i od tego czasu nie mam okresu, już przez dwa miesiące. Na dodatek boli mnie w dole brzucha, z prawej i lewej strony. Robiłam test ciażowy 3 razy i zawsze wynik był negatwny. Co mi dolega?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli test wykonywała Pani w ostatnim czasie, to można ciążę wykluczyć. Radzę udać się do lekarza ginekologa, który zbada Panią pod kątem ewentualnych zmian organicznych, mogących powodować bóle oraz być może zdecyduje się na zlecenie badań hormonalnych, które wyjaśnią, dlaczego nie ma Pani od dłuższego czasu miesiączki.

Pozdrawiam serdecznie!