Brak okresu i ból jajników a prawdopodobieństwo ciąży

Witam ! Uprawiałam seks z moim chłopakiem mając zabezpieczenie. W tj. poniedziałek powinnam była dostać miesiączkę ale do tej pory jej nie ma. spóźnia się już prawię tydzień. Od kilku dni pojawiają się krótkie i rzadkie bóle brzucha w okolicy jajników. Czy jest prawdopodobieństwo że jestem w ciąży???

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisane sytuacji istnieje ryzyko ciąży. W celu weryfikacji ciąży leży wykonać test ciążowy. Jeśli ciąża zostanie wkluczona a krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.