Brak okresu i ból jajników - co to oznacza?

Witam, ok 1,5 roku stosowałam tabletki antykoncepcyjne od odstawienia tabletek minął ponad rok a ja ciągle mam nieregularne miesiączki wcześniej cykl trwał od 40 do 60 dni (przez ten rok po odstawieniu) a teraz ostatnią miesiączkę miałam 28 października strasznie bolą mnie piersi i kiedy siedzę i uciskam brzuch spodniami to jak wstaje czuje silny ból jajników po kilku minutach przechodzi ból czuje jeszcze podczas wysiłku tylko jest troszkę mniejszy. Ciąży raczej nie wchodzi w grę ponieważ już wcześniej miałam te objawy i za każdym razem jak się pojawiały robiłam test wyniki były zawsze negatywne. Proszę o poradę. Dodam jeszcze, że od momentu odstawienia współżyjemy z mężem bez zabezpieczenia i nie mogę zajść w ciąże czy moje cykle mogą być bezowulacyjne (średnia ilość stosunków 5 tyg.) Proszę o pomoc pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Długie, nieregularne cykle oraz dolegliwości bólowe w rzucie jajników mogą mieć związek m.in. z torbielami jajników. Powinna Pani udać się na wizytę do ginekologa. Dzięki temu możliwe będzie zebranie dokładnego wywiadu oraz wykonanie badania ginekologicznego. Wskazane w tym przypadku jest wykonanie usg narządu rodnego. Warto przed zajściem w ciążę wyjaśnić skąd pochodzą Pani objawy.
Pozdrawiam