Brak okresu i ból podbrzusza oraz negatywny test ciążowy

Witam Mam pytanie moj ostatni okres skonczyl sie 25 pazdziernika i od tej pory do dzijsia to znaczy do 25 grudnia jeszcze okresu nie dostalam i robilam juz test ciazowy na ktorym wyszlo ze nie jestem w ciazy a do tego od 3 dni co jakis czas boli mnie w okolicy pod brzuchem co moze byc przyczyna takich objawow?

Nie podała Pani informacji nt. wieku, wcześniejszych miesiączek oraz wielu innych, które z pewnością ułatwiłyby analizę problemu. Jeśli jest Pani kobietą młodą, regularnie miesiączkującą, to rzeczywiście takie opóźnienie musi budzić niepokój. Jeśli test jest negatywny, to ciąży nie ma. Test mogą być ujemne tylko kilka, kilkanaście dni po zapłodnieniu, a później muszą być dodatnie. Nawet jeśli mamy do czynienia z ciążą pozamaciczną, to test wyjdzie pozytywny, tylko o 2-4 dni później. Z uwagi na bóle w podbrzuszu można podejrzewać, że ma Pani jakieś zaburzenia funkcji jajnika w formie przetrwałego, niepękniętego pęcherzyka. Aby to zdiagnozować konieczne jest badanie ginekologiczne i usg przezpochwowe. Lekarz po badaniu będzie wiedział czy to tylko tzw. zmiana czynnościowa w jajniku (torbiel czynnościowa), co przejdzie samo lub po regulacji hormonalnej , czy też coś poważniejszego lub zapalnego, co wymaga specjalistycznego leczenia.