Brak okresu i nudności po tabletce "po stosunku"

Witam. Mam pytanie odnośnie sytuacji po tabletce e***. W niedzielę współżyliśmy z mężem o 8 rano, niestety pękła nam prezerwatywa. Był to mój 24 dzień, a okres mam co 28 dni. Po południu pojechaliśmy do ginekologa, zrobił usg i przepisał 1 tabletkę e*** przyjęłam ją o godz. 16. Nic mi się po niej nie działo lecz do tej pory nie mam ani plamienia, ani okresu. Każdego dnia gdy na wieczór kładę się do łóżka jest mi niedobrze czy to mogą być jeszcze powikłania po tabletce??? Proszę o poradę czy ta tabletka jest skuteczna, a jeśli nie to czy mogę być w ciąży???

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Skuteczność tabletki antykoncepcyjnej "po stosunku" jest bardzo wysoka, szczególnie jeśli została użyta w pierwszej dobie po stosunku.

Opisane objawy mogą być spowodowane działaniami niepożądanymi preparatu.
Krwawienie miesięczne może ulec opóźnieniu o ponad 7 dni.