Brak okresu i rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, spóźniał mi się okres 3 dni (ciaza wykluczona, 3 testy negatywne) i postanowiłam wziąść PIERWSZA tabletkę MICROGYNON 21 i moje pytanie brzmi od kiedy będę chroniona przed ciązą jesli tabletki rozpoczelam BEZ KRWAWIENiA i tak jak Pani doktor mi odpowiedziala ze nie jestem chroniona to czy po pierwszym cyklu stosowania bede chroniona?

Postępowanie powinno być następujące przy braku miesiączki powinna się Pani skontaktować z ginekologiem i ustalić postępowanie. Po przyjęciu tabletki bez menstruacji trudno ustalić skuteczność,

Jeśli będzie Pani stosowała tabletki zgodnie z zaleceniami i po pierwszym opakowaniu wystąpi krwawienie, to w kolejnym cyklu ma Pani zabezpieczenie. Jeśli nie będzie miesiączki w przerwie po pierwszym opakowaniu- proszę zgłosićsię do ginekologa.