Brak okresu, negatywny test ciążowy a ryzyko ciąży po stosunkach w dni niepłodne

Witam Proszę o wyjaśnienie sytuacji , gdyż nie przytyłam ani nie straciłam wagi , ostatnio mam jedynie dosyć dużo stresu gdyż zaczełam obawiać się ciąży jeszcze przed okresem.a na dzień dzisiejszy okres spóźnia sie 6 dni , ale test wyszedł negatywny.Kilka dni przed terminowym rozpoczęciem miesiączki byłam też na saunie i jezdziłam na nartach. Bardzo proszę o odpowiedź czy to może być ciąża ? Wspołżyłam około 3 razy jedynie w dni nie płodne .. Dziekuje za odpowiedź

Dzień dobry!

Jeśli współżyła Pani bez antykoncepcji (szacowanie dni płodnych/ nie płodnych nie jest antykoncepcją) istnieje prawdopodobieństwo ciąży. Testy ciążowe nie zawsze skutecznie wykrywają ciążę bardzo wczesną - kilku-kilkunastodniową. Proszę ponownie wykonać test ciążowy po kilku lub zgłosić się do lekarza ginekologa. Miesiączki bywają nieregularne, szczególnie u młodych kobiet oraz z różnych innych czynników - stres, przeziębienie, zmiana pogody, podróż itp. Jeśli jednak zdarzył się seks bez zabezpieczenia, to zawsze pierwszą możliwością, którą należy potwierdzić lub wykluczyć, jest ciąża.

Pozdrawiam!