Brak okresu od pół roku przy PCOS

Nie mam okresu od pół roku, chociaż w tym czasie czasami lekko plamilam. Wykryto u mnie zespół policystycznych jajników. Mam bardzo często wzdęty brzuch. Lecz od 2 dni bolą mnie piersi i mam mocne skurcze na dole brzucha jak w pierwszy dzień miesiączki, w tym kuję mnie często jajnik. Dodam że mam 25 lat i nie używam żadnej antykoncepcji. Uprawiany przerywany sex. Robiłam test i był negatywny.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obecne objawy wymagają badania ginekologicznego. Nie mogę wykluczyć ciąży, jednak najprawdopodobniej winą za zgłaszany dyskomfort można obarczyć wahania hormonalne związane z chorobą podstawową.