Brak okresu po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej a ból jajnika

witam mam pytanie bo sie martwie w poniedziałek odstawiłam tabletki antykoncepcyjne bo wyniki krwi i moczu moga byc zabuzone przez nie tak powiedziała lekarz domowa i żeby powtużyc badania odstawiłam tabletki ale nie mam jeszcze krwawienia z odstawienia jak zwykle było nawet jak nie wziełam 3 tabletek ,teraz sie martwie ,ostatnio bardzo bolał mnie lewy jajnik a we wtokek nie biorac antykoncepcji kochałam sie z narzeczonym co mam robic czy mam sie martwic bardzo prosze o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Płodność, po odstawieniu antykoncepcji, powraca od razu! Ryzyko ciąży jak najbardziej zatem istnieje. Przede wszystkim proszę zatem wykonać test ciążowy. Jeśli krwawienie nie wystąpi, bez względu na wynik proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.