Brak okresu po odstawieniu tabletek a prawdopodobieństwo ciąży

Witam, mam na imię Matra, mam duży problem. Mianowicie od 4 lat biorę tabletki antykoncepcyjne M*******. Przez ten okres nie robiłam żadnej przerwy aż do teraz. Chciałam odstawić tabletki na okres 3 miesięcy. Po ostatnim opakowaniu tabletek dostałam normalnie okres. Z dniem, w którym miałam zacząć nowe opakowanie tabletek, nie rozpoczęłam ich i zaczęłam przerwę od tabletek antykoncepcyjnych. Od tej pory minął miesiąc jak nie biorę tabletek i z moich wyliczeń wynika, że powinnam dostać okres dwa tygodnie temu, a go do dziś nie mam. Czy mogę się obawiać, że zaszłam w ciążę? Podczas stosunku z partnerem on zabezpieczał się inną metodą antykoncepcji (prezerwatywą). Czekam z utęsknieniem na odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przerwa w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych nie jest konieczna. Oczywiście jeśli z jakiś powodów chce Pani ją zrobić, to nic nie stoi na przeszkodzie.

Nie wiem jakie wyliczenia Pani zastosowała. Problem w tym, że cykl po odstawieniu tabletek jest zwykle nieregularny (przynajmniej kilka pierwszych miesięcy).

Trudno mi powiedzieć, czy zaszła Pani w ciążę. Jeśli zabezpieczali się Państwo prezerwatywami w sposób prawidłowy, ryzyko zapłodneinia jest niewielkie.