Brak okresu po stosunku bez zabezpieczenia

Witam. Moja dziewczyna (19l) ma w miarę regularne cykle trwające ok. 28 dni. Początek ostatniego krwawienia to 17.11.2013. Wspłóżyłem z nią i doszedłem w niej bez jakichkolwiek zabezpieczeń dnia 13.12.2013. (2 dni przed ewentualnym początkiem następnego cyklu). Okres nie pojawił się do dzisiaj ( 18.12.2013) Czy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest duże w takim wypadku ? Dodam, że dziewczyna nigdy nie używała tabletek anty a stosunki mają miejsce rzadziej niż raz na miesiąc.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Do stosunku doszło wiele dni po owulacji i nie ma żadnej szansy na ciążę. Należy szukać innej przyczyny opóźnienia się okresu. Może pojawiło się np.zakażenie dróg rodnych.