Brak okresu po stosunku bez zabezpieczenia w 2 dzień cyklu

Witam!:)

Kochałam się z chłopakiem w drugi dzień okresu. Wytrysk nastąpił do pochwy i do samego końca. Od tamtego momentu nie mam okresu, a był to dopiero drugi dzień. Nie stosuje żadnej antykoncepcji. Nigdy wcześniej nie przydarzył mi się tak szybki koniec okresu. Co oznacza ten zanik?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Być może nie było to krwawienie miesiączkowe, ale np. owulacyjne albo innego rodzaju krwawienie śródcykliczne (taka wersja byłaby szczególnie prawdopodobna, jeśli ma Pani nieregularne miesiączki). Miesiączka nie musi jednak zawsze trwać tyle samo dni i być równie obfita. Możliwe, że skrócone krwawienie było tylko jednorazowe i bez znaczenia. Gdyby jednak sytuacja powtarzała się w kolejnych cyklach, proszę udać się do lekarza ginekologa. Zbada on Panią i ewentualnie skieruje na badania hormonalne.
Pozdrawiam!