Brak okresu po wyjęciu krążka

Witam, 5 grudnia założyłam krążek w pierwszy dzień miesiączki ( to moja pierwsza miesiączka po ciąży), równo po 3 tygodniach w ten sam dzień i o tej samej godzinie wyciągnęłam go, minęło 7 dni, ale ja nie dostałam miesiączki. Nie brałam żadnych środków dodatkowych ani innych leków. Jaka może być przyczyna braku okresu i czy powinnam założyć kolejny ring jeśli nie dostałam okresu. Proszę o odpowiedz. Dziękuję. Zuzanna

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Miesiączka powinna pojawić się w trakcie 7dniowej przerwy. Zdarza się, że do krwawienie nie dochodzi jednak w tym czasie. Jednorazowy brak krwawienia nie musi oznaczać nic złego. Najlepiej jednak wykonać test ciążowy, wykluczający ewentualne zapłodnienie. Jeżeli wynik będzie negatywny, może Pani w 8 dniu przerwy założyć kolejny krążek, mimo że nie dojdzie do krwawienia. Jeżeli sytuacja powtórzy się za miesiąc konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Przyczyn braku krwawienia może być kilka. Oprócz ostrych biegunek, wymiotów, leków obniżających skuteczność tabletek może też być zwykła reakcja organizmu na zwiększone dawki hormonów  płciowych.
Pozdrawiam.