Brak okresu po założeniu wkładki domacicznej

Witam, mam 43 lata, regularnie jak do tej pory miesiączkowałam. Od 3 lat mam założoną wkładkę domaciczną na 5 lat. W chwili obecnej po raz pierwszy nie dostałam okresu. Zrobiłam profilaktycznie test ciążowy i wynik był negatywny, co mnie uspokoiło, ale nie mam zbyt dobrego doświadczenia z testami, bo przy drugiej ciąży dały wynik ujemny, a ciąża jednak była. Jaka może być przyczyna braku miesiączki? Czy to może już początki menopauzy?

Witam serdecznie!
Brak miesiączki może być objawem wielu chorób oraz zaburzeń. Oczywiście wskazane jest również wykluczenie ciąży. Jeżeli nie ma Pani zaufania do domowych testów ciążowych, zawsze może Pani wykonać test z krwi dający 100% pewne wyniki.
Innymi częstymi przyczynami zaniku miesiączki są zaburzenia hormonalne, infekcja czy osłabienie. Możliwe jest również wcześniejsze wygaśnięcie czynności jajników. W obecnej sytuacji wskazana jest wizyta u ginekologa, który przeprowadzi pełne badanie ginekologiczne oraz zleci panel badań hormonalnych.
Pozdrawiam