Brak okresu po zastosowaniu antykoncepcji awaryjnej przy pigułkach hormonalnych

Od ponad roku zażywam regularnie tabletki.Nigdy nie pominęłam żadnej.Ostatnio współżyjąc z partnerem doszło do wytrysku wewnątrz.W związku z tym zażyłam dodatkowo tabletkę "po" Levonelle.We wtorek wzięłam ostatnią tabletkę z 21 tabletek(yasmine). Teraz jest czwarty dzień przerwy i nie pojawił się okres. Dodam, że bolą mnie piersi i jajniki, w szczególności lewy. Proszę o informację czy mogłam zajść w ciążę.Czy Levonelle mógł zakłócić mój cykl?.Czy po 7 dniowej przerwie rozpocząć branie tabletek?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli regularnie stosuje Pani tabletki antykoncepcyjne, zdecydowanie nie było potrzeby zażywania tabletki awaryjnej. Proszę bowiem pamiętać, że skuteczność tabletek, która wynosi 99,7% odnosi się właśnie do pełnych stosunków pochwowych. Brak krwawienia jak najbardziej może być konsekwencją zażytej tabletki - nie powinna się Pani zatem niepokoić. Po 7 dniach przerwy proszę rozpocząć kolejne opakowanie.