Brak okresu po zsunięciu prezerwatywy i zastosowaniu Escapelle

Witam Zsunelam sie prezerwatywa, twierdzi, ze doszedl w prezerwatywie bo czulby gdyby jej wtedy nie mial, po 24h wzielam tabletke "po" escaplle , dwa dni po zarzyciu jej mialam termin miesiaczki, nie dostalam(spoznia sie 5 dni) , nie mam zadnych skutkow uboczny po tabletce, a takze paraktycznie brak wydzieliny z pochwy. Co to oznacza? Jakie jest ryzyko ciazy? Kiedy dostane okres? Dodam tez, ze w tym samym czasie kiedy wzielam escaplle zazylam rowniez pierwsza tabletke antykoncepcyjna ovulstan.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by ocenić ryzyko ciąży w wartościach liczbowych. Trudno także odpowiedzieć na pytanie kiedy dostanie Pani miesiączkę. Póki co powinna Pani cierpliwie poczekać. Jeśli krwawienie nie wystąpi, proszę wykonać test ciążowy po około 14 dniach od stosunku.