Brak okresu podczas 7-dniowej przerwy: Czy to normalne?

Witam. Mam pytanie, przez około 4 lata zażywałam tabletki. Zrobiłam miesięczna przerwę. Dostałam miesiączkę i w pierwszym dniu okresu zaczęłam przyjmowanie innych tabletek. Dziś jest 5 dzień 7 dniowej przerwy, a ja nie ma okresu. Brzuch mnie boli i lekko palmie na brązowo, ale to wszystko. Dodam, że stosowałam dodatkowe metody antykoncepcji (prezerwatywa). Dlaczego nie mam okresu??

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Zawsze w takim przypadku należy wykluczyć ciążę. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego.
Ze względu na zmianę tabletek krwawienie podczas 7 dniowej przerwy może mieć nieco inny przebieg tzn. może mieć postać plamienia lub wcale nie wystąpić. Gdyby test ciążowy wykluczył ciążę a kolejne krwawienie budziło niepokój proponuję wizytę u ginekologa. Być może konieczna będzie zmiana tabletek na inne.
Pozdrawiam