Brak okresu przez 3 tygodnie i negatywne testy ciążowe

Witam. Od 3 tyg. spóźnia mi się okres, zrobiłam w przeciągu 2 tygdni 7 testów ciążowych, różnych firm, każdy wyszedł negatywnie. Stosunku bez zabezpieczenia nie uprawiałam, a po każdym sprawdzaliśmy, czy prezerwatywa jest cała. Objawów nie mam żadnych, a przy okresie mam czeste bole brzucha i plecow oraz nadwrazliwosc piersi. Czy jest prawdopodobne, że jestem w ciąży?Wiem, że potwierdziłaby to wizyta u ginekologa i ewentualnie badanie krwi, ale narazie chcialabym się wstrzymać i uspokoić.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane informacje pozwalają wykluczyć ciążę z dużym prawdopodobieństwem. Nie ma zatem powodów do niepokoju. Ze względu na brak krwawienia powinna się Pani jednak skonsultować ze specjalistą ginekologiem.