Brak okresu przez 72 dni

Witam. Mam prawie 18 lat. Nie mam okresu już 72 dni. Ostania miesiączka była 10 października. Dodam że mam dośc nie regularne miesiączki bo tak od 40 do 48 dni. Ciaża jest wykluczona ponieważ nie mam chłopaka już od pół roku. Chciałabym się dowiedziec co może byc powodem tak długim brakiem miesiączki. oczywiście po świętach zgłosze się do lekarza.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyczyną braku miesiączki mogą być zaburzenia hormonalne, niewłaściwa dieta, stres czy przemęczenie. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. W celu ustalenia przyczyny braku krwawieniai konieczna będzie wizyta u lekarza.