Brak okresu - skutek odstawienia tabletek czy ciąża?

Witam. Mam 22 lata. Odstawiłam tabletki antykoncepcyjne 3 miesiące temu, po 2 latach brania. Okres zaraz po zakończeniu ostatniego opakowania się pojawił. Następnie miałam opóźniony ok. 5 dni. Kolejny miałam 1 dzień później, a teraz już 8 dni i nadal nie ma. Nie mam żadnych bóli brzucha. Czuje się dobrze. Tylko temperatura ciała 37 stopni. Delikatnie bolą mnie sutki. Nie mam więcej wydzieliny, wręcz przeciwnie. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
W przypadku braku miesiączki zawsze należy wziąć pod uwagę ciążę. Jeżeli istnieje możliwość, że mogła Pani zajść w ciążę proponuję wykonanie testu ciążowego.
Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zaburzenia cyklu mogą utrzymywać się do pół roku.

Pozdrawiam