Brak okresu, test negatywny żadnych objawów przedokresowych i ciąży

Mam pytanie, powinnam dostać okres 4 Kwietnia (28dni od ostatniego). Dziś mamy 8 i nie dostałam. Test ciążowy wyszedł negatywny.
Dodam, że mniej więcej koło 16 dnia cyklu bolało mnie podbrzusze, ale nie żołądek. Następnie 25 do 26 dzień miałam bardzo silną gorączkę 39 stopni. Ale zniknęła i czuję się dobrze.
To ciąża, czy np: przeziębione jajniki? Czy za wcześnie wykonałam test? Żadnych objawów typowych dla ciąży czy okresu nie mam.

Proszę o pomoc.

26 LAT ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Łukasz Kowalski

Mam pytanie, powinnam dostać okres 4 Kwietnia (28dni od ostatniego). Dziś mamy 8 i nie dostałam. Test ciążowy wyszedł negatywny.
Dodam, że mniej więcej koło 16 dnia cyklu bolało mnie podbrzusze, ale nie żołądek. Następnie 25 do 26 dzień miałam bardzo silną gorączkę 39 stopni. Ale zniknęła i czuję się dobrze.
To ciąża, czy np: przeziębione jajniki? Czy za wcześnie wykonałam test? Żadnych objawów typowych dla ciąży czy okresu nie mam.

Proszę o pomoc.

Witam!

Po przebytej ostrej infekcji z gorączką, często zdarza się opóźnienie miesiączki. Nawet stres, czy zmiana diety może wywołać opóźnienie miesiączki u kobiet, które dotychczas regularnie miesiączkowały.  Nie umiem odpowiedzieć, czy test ciążowy nie był za szybko przeprowadzony, ponieważ nie napisała Pani, ile upłynęło dni od możliwej daty koncepcji (poczęcia) - by test był wiarygodny powinno upłynąć około 10 dni, przy testach nowej generacji nawet tylko 7. Jeżeli czas ten był na granicy, proponuję wykonanie ponownego testu ciążowego, w celu ostatecznego rozwiania wątpliwości.

W przypadku wystąpienia jakiś niepokojących objawów, np. bólów podbrzusza, upławów lub braku miesiączki przez dalsze około 2 tygodnie, proponuję wizytę y ginekologa, w celu badania ginekologicznego, co pozwoli wyeliminować inne przyczyny, np. infekcję w obrębie narządu rodnego lub zaplanować dalszą diagnostykę, np. badanie usg przezpochwowe.

Warto zapoznać się z notką: testy ciążowe.

Serdecznie pozdrawiam!