Brak okresu w czasie siedmiodniowej przerwy przy zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych

Biorę tabletki antykoncepcyjne. W trakcie 7-dniowej przerwy na okres nie wystąpił już, a 7 dni upływa jutro. Boli mnie jednak tak, jakby ten okres miał być, a go nie ma. Czy to normalne? Nigdy od początku brania tabletek taka sytuacja mi się nie pojawiła. Mogę prosić o odpowiedź w miarę szybko? Martwię się.

Witam serdecznie!

Przyjmowanie tabletek od dłuższego czasu zwykle powoduje zmniejszenie obfitości krwawienia. Zwykle pojawia się ono w ostatnich dniach przerwy. W Pani przypadku nie mamy pewności, czy krwawienie (choćby bardzo skąpe) nie pojawi się jutro. Jeśli nie, przed rozpoczęciem nowego opakowania warto było wykonać test ciążowy. Negatywny wynik testu pozwoli Pani rozpocząć nowe opakowanie.
Jednorazowy brak krwawienia w trakcie 7-dniowej przerwy jest dopuszczalne i nie budzi naszego niepokoju. Jeżeli sytuacja ta powtórzy się jednak za miesiąc, wskazana będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam