Brak okresu w przerwie pomiędzy blistrami tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry. Mam pytanie biorę tabletki antykoncepcyjne Stediril 30 i podczas ostatniej przerwy nie dostałam miesiączki czy jest to możliwe,że jestem w ciąży?Zaznaczam,że tabletki biorę regularnie i od grudnia 2012.Proszę o odpowiedź.Dziękuję.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie istnieje taka możliwość, że jest Pani w ciąży, aczkolwiek prawdopodobieństwo jest znikome. Oczywiście mimo niewielkiego ryzyka, warto wykonać test ciążowy. Warto jednak podkreślić, że producent przewiduje w ulotce brak krwawienia w jednym cyklu jako skutek antykoncepcji, który nie powinien stanowić powodu do niepokoju.