Brak okresu, zapalenie układu moczowo-płciowego a ryzyko ciąży

Witam! Mam 19 lat. Ostatnią miesiączkę miałam 22 lipca. Od tamtej pory zaszła jedna możliwość zajścia w ciążę, było to współżycie dokładnie 10 sierpnia. Nadal nie mam miesiączki, jednak po tamtym okresie lipcowym byłam u ginekologa i pani doktor powiedziała mi o zapaleniu, potem badania moczu wykazały bakterię E.Coli, którą wyleczyłam antybiotykiem. Zrobiłam trzy testy ciążowe w różnych odstępach czasu, każdy wyszedł negatywnie (ostatni wczoraj wieczorem). Zastanawiam się czy spóźniający się nadal okres jest spowodowany przyjmowanymi wcześniej lekami na bakterię czy nadal mogę brać pod uwagę zajście w ciążę, mimo tych negatywnych testów i braku jakiś konkretnych objawów zewnętrznych ciąży?

Witam serdecznie! W treści zapytania nie znajduję informacji na temat długości Pani cykli, przez co niemożliwe jest ustalenie dni płodnych, a tym samym ryzyka ciąży. Przyjmuje się jednak, że domowe testy ciążowe wykonane co najmniej 14 dni po ryzykownym zbliżeniu dają wyniki wiarygodne. Jeżeli wszystkie testy ciążowe wykonane zostały po tym czasie, to ciążę możemy wykluczyć. W minionym cyklu wystąpiły co najmniej 2 czynniki mogące wpłynąć na długość cyklu: infekcja oraz stosowane leczenie. Reasumując wydaje się, iż może Pani być spokojna i czekać cierpliwie na miesiączkę. Jeżeli krwawienie nie pojawi się w przeciągu kolejnych 2 tygodni, wskazana będzie wizyta u ginekologa. Pozdrawiam