Brak orgazmu mimo silnego podniecenia

Witam! Mam 18 lat i jestem lesbijką. Mój problem polega na tym, że nie mogę osiągnąć orgazmu. Bawiąc się z moją partnerką, robię się bardzo szybko mokra, ale nic poza tym. Nie chcę jej urazić, dlatego udaję, że dochodzę. Gdy sama się masturbuję też nie potrafię dojść.

Dzień dobry!

Niestety nie opisała Pani dokładnie sytuacji, ale postaram się odnieść do problemu ogólnie. Istnieje wiele typów orgazmu, jednakże najprostszym i najczęściej osiąganym jest orgazm łechtaczkowy. Na orgazm u kobiet ma wpływ wiele czynników. Bardzo istotnym czynnikiem jest faza cyklu. W pierwszej fazie cyklu i w czasie okołoowulacyjnym istnieją najlepsze warunki dla kobiety do osiągnięcia orgazmu. Kolejnym czynnikiem (być może najważniejszym) jest nastawienie psychologiczne. Jeśli istnieją czynniki stresowe, brak pełnego zaangażowania, zahamowania itd. to może to utrudniać lub wręcz uniemożliwiać osiągnięcie orgazmu. Technika stymulacji, prawidłowe nawilżenie, odpowiednia pozycja są również bardzo ważne. Zasadniczo najlepiej jest kiedy Pani sama nauczy się odpowiedniej stymulacji, a później wcieli w życie sprawdzone metody, podsuwając partnerce niektóre istotne wskazówki. Na pewno nie powinna Pani udawać szczytowania, gdyż to może doprowadzić do poważnego konfliktu. Wydaje mi się, że partnerka wolałaby wspólnie postarać się rozwiązać problem. Podsumowując, w tej chwili nie ma powodów do niepokoju. Jest Pani młodą osobą, która jeszcze uczy się swojej seksualności i zdecydowanie nie należy się poddawać, ale postarać się wspólnie z partnerką rozwiązać problem pamiętając o wspomnianych czynnikach.

Pozdrawiam serdecznie!