Brak orgazmu pochwowego u 28-latki

Witam. Mam pytanie związane z brakiem orgazmu..nigdy nie osiągnęłam orgazmu pochwowego czy mogę pomoc sobie w jakikolwiek sposób.. Moj maz twierdzi ze to przez masturbacje ponieważ w ten sposób dochodzę .. Nie wiem w jaki sposób mogę sobie pomoc

Dzień dobry!

Z punktu widzenia fizjologii orgazm jest tylko jeden. Różne są jedynie drogi osiągania go. Orgazm pochwowy nie jest lepszy ani bardziej wartościowy niż orgazm łechtaczkowy. Większość kobiet osiąga orgazmy wyłącznie lub głównie na skutek pieszczot łechtaczki, ponieważ jest ona najbardziej unerwionym i wrażliwym erotycznie punktem kobiecego ciała - i do tego właśnie służy. A na temat poszukiwania innych dróg, nauce osiągania orgazmów innymi sposobami znajdzie Pani wiele artykułów np. na łamach tego portalu, autorstwa psychologów i seksuologów. Zachęcam do lektury, być może uda się Pani znaleźć ciekawe, wartościowe porady, sugestie, które okażą się pasować do Waszej aktualnej sytuacji.

Pozdrawiam!

Witam!
To,że nie osiągnęła pani orgazmu pochwowego nie jest powodem, by nie móc się tego nauczyć , proszę poszukać technik w internecie . Masturbacja jest tylko jednym z rodzajów rozładowania napięcia seksualnego , a pobudzanie łechtaczki jako organu najbardziej unerwionego i ukrwionego jest jednym z najszybszych metod osiągnięcia orgazmu. Jest też jedną z metod - bo orgazm jest jeden - tylko drogą do jego uzyskania. Zmiany pozycji podczas uprawiania seksu mogą być pomocne w uwrażliwieniu miejsca dla pani pożądanego proszę zajrzeć na strony z pozycjami. Pozdrawiam