Brak orgazmu u młodej kobiety

Jestem kobietą i mam 21 lat. Problem polega na tym, że jeszcze nigdy nie miałam orgazmu. Kiedyś 3-4 razy coś się zaczynało, tylko w pozycji na jeźdźca, ale za każdym razem kończyło się zanim doszłam. A teraz mój mąż bardzo szybko dochodzi, a ja jestem daleko od orgazmu. Jak to można zmienić albo gdzie mogę szukać pomocy? Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

orgazm kobiety to niestety nie jest taka prosta sprawa - dużo by trzeba o tym pisać, więcej niż pozwala forma tego listu. Najlepiej by było, gdyby zaopatrzyli się Państwo w jakąś książkę na temat seksu - taką, która krok po kroku przybliżyłaby tajniki kobiecego orgazmu. Mogliby Państwo czytać ją wspólnie, co na pewno ożywiłoby Wasze życie seksualne i zachęciłoby do odkrywania nowych pieszczot i pozycji seksualnych.

Trzeba pamiętać, że kobieta może osiągnąć orgazm różnymi sposobami, nie tylko podczas stosunku. Czy uprawiali Państwo kiedyś petting (pieszczoty narządów płciowych, piersi z użyciem dłoni, bez stosunku)? Może warto spróbować - petting umożliwia wzajemne poznanie stref erogennych (u kobiety wymaga to trochę czasu i cierpliwości). Można potraktować go jako grę wstępną i kiedy już atmosfera będzie wystarczająco "gorąca", przejść do stosunku. Wiele kobiet uzyskuje satysfakcję na drodze seksu oralnego (pieszczenie łechtaczki językiem przez partnera). Stymulacja taka także może odegrać rolę gry wstępnej. Kiedy Pani będzie już "rozgrzana", mogą Państwo przejść do pełnego stosunku - będzie Pani miała szansę "dogonić" męża. Niektóre kobiety lubią stymulować własnoręcznie swoja łechtaczkę (może to także robić mężczyzna) podczas stosunku - pozycja "na jeźdźca" lub "na łyżeczki" jest do tego idealna.