Brak orgazmu w trakcie stosunku z partnerem

Witam! Mam 26 lat i doskwiera mi brak orgazmu. Około piętnastego roku życia zaczęłam się masturbować. Bywały różne okresy, czasem robiłam to codziennie, a czasem powiedzmy raz na miesiąc, dwa. Od 6 lat jestem w stałym związku, jednak nigdy nie przeżyłam z moim partnerem orgazmu ani podczas pieszczot, ani podczas stosunku. Uwielbiam seks, jestem zawsze niesamowicie podniecona, na wszystkich etapach, ale zawsze stosunek oznacza brak orgazmu u mnie. Zdaję sobie sprawę, że jestem zbyt przyzwyczajona do swoich własnych pieszczot. Nie umiem tej wiedzy niestety przekazać mojemu partnerowi. I tu moje pytanie. Ponieważ przyzwyczaiłam się do myśli, że niestety nigdy nie uda mi się z moim Ukochanym, czasem nadal zaspokajam się sama. Od pół roku jednak mam całkowity brak orgazmu. Podczas każdego orgazmu miałam zawsze potężne skurcze i zawsze taki pierwszy skurcz zwiastował ogromny orgazm. Niestety właśnie od około pół roku pierwszy taki skurcz nie przynosi nic i mam zupełny brak orgazmu. Są dalsze skurcze, ale w połowie pierwszego, podniecenie opada do zera i nie czuję żadnej przyjemności, bez względu na sposób, w jaki sposób to robię. Czuję jakby brak orgazmu to była to kwestia fizyczna, nie psychiczna. Nie wiem, czy to możliwe. Przyzwyczaiłam się, że partner nie potrafi wywołać u mnie orgazmu, ale co oznacza brak orgazmu kiedy sama robię sobie dobrze? Proszę o jakąkolwiek podpowiedź.

Witam serdecznie!
Brak orgazmu u młodych ludzi ma najczęściej podłoże psychogenne. Problemy z osiągnięciem orgazmu powodują podświadomy lęk przed ponowieniem się dolegliwości. Jak sama Pani opisuje w trakcie masturbacji oczekuje Pani pierwszego skurczu sygnalizującego zbliżające się szczytowanie. Napięcie to jest najbardziej prawdopodobną przyczyną Pani problemu.
Częsta masturbacja doprowadziła z kolei do uwrażliwienia na jeden rodzaj bodźca. W obecnej sytuacji wskazana byłaby szczera rozmowa z partnerem. Warto byłoby również zaproponować mu pokazanie miejsc dla Pani najbardziej erogennych - mogą Państwo zakupić gry dostępne w sexshopach i poprzez flirt/zabawę pokazać co Panią najbardziej stymuluje.
Na koniec chciałbym zauważyć, iż istnieje niewielki procent kobiet nie osiągających silnych doznań w trakcie zbliżenia z partnerem. Warto jednak uczyć się swojego ciała i nauczyć się odbierać różne bodźce.
Pozdrawiam