Brak okresu po zażyciu tabletki "po"

Witam, Miesiąc temu (14.08) zażyłam tabletkę 'po' po upływie 20 godzin. Krwawienia dostałam 6 dni później, było dość obfite i trwało ok 3-4 dni. Minął miesiąc od zażycia, i 2 tyg po terminie kiedy regularnie miałam dostać okres . Mam objawy okresu od dłuższego czasu ale go nie dostałam do tej pory.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto wykluczyć ciążę poprzez wykonanie testu ciążowego. Jeśli wynik będzie negatywny, opóźnienie miesiączki najpewniej jest konsekwencją zażytej antykoncepcji awaryjnej. W takiej sytuacji proszę cierpliwie poczekać na krwawienie.