Brak pęcherzyka na początku ciąży

Witam, 26 stycznia miałam robiony test ciążowy z krwi, wynik 95,3 mIU/ml, lekarz stwierdził, że to ciąża. Następnie 28 stycznia i wynik już 198,2 mIU/ml, więc rośnie. Również 28 stycznia miałam usg i lekarz nie wykrył pęcherzyka, ponieważ powiedział, że może być jeszcze za wcześnie. Dodam, że ostatni okres miałam ok. 10 grudnia. W dniu dzisiejszym, tj. 01.02.2012, dostałam bólu brzucha i krwawienia, więc udałam się do lekarza, który zlecił mi USG jak najszybciej, na szczęście udało się też zrobić dziś USG, ale nadal brak pęcherzyka. Co mam robić? Nie biorę żadnych leków ani też nie miałam żadnych przebytych chorób.

Witam serdecznie!
Oba przytoczone wyniki jednoznacznie wskazują na ciążę. Podwojenie stężenia gonadotropiny kosmówkowej w przeciągu 48 jest typowe dla prawidłowo rozwijającej się ciąży. O ile w trakcie pierwszego badania USG faktycznie pęcherzyk ciążowy mógł nie być jeszcze widoczny, tak podczas drugiego badania jak najbardziej tak. Ze względu na brak możliwości osobistego przeprowadzenia badania nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Ze względu na masywne plamienie należy oczywiście wykluczyć poronienie. Warto również dokładnie obejrzeć jajowodu i inne nietypowe miejsca, w którym mogło dojść do zagnieżdżenia zarodka. Jeśli ma Pani możliwość, warto raz jeszcze oznaczyć poziom betaHCG.
Pozdrawiam