Brak piersi u 18-latki

Pod koniec kwietnia skończę 18 lat. Okres dostałam z tego co pamiętam na początku gimnazjum, na początku bł nieregularny, lecz teraz jest mniej więcej unormowany. Problemem są piersi, a tak w zasadzie ich brak. Zauważyłam,że od lekkiego 'powiększenia się' sutków w 5 klasie podstawówki moje piersi nie urosły w ogóle. Dotykając ich nie czuję żadnego bólu, mogę je uderzyć, a 'ból' nie rózni się od tego jakbym uderzyła sb brzuch itp. Dodam,że w mojej rodzinie wszystkie kobiety mają pokaźny biust.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości oceny Pani piersi, co właściwie wyklucza możliwość postawienia jakiejkolwiek diagnozy. Opisany problem może być bowiem zarówno wynikiem osobniczej cechy jaką są małe piersi, teoretycznie może być to jednak także wynik zaburzeń rozwoju gruczołu piersiowego. W celu oceny i uzyskania bardziej szczegółowych informacji sugeruję konsultację ze specjalistą endokrynologiem.