Brak pierwszej miesiączki w wieku 13 lat

Mam 13 lat, 168 cm i ważę około 50 kg. Owłosienie łonowe i pod pachami występuje u mnie od dawna, parenaśnie miesięcy temu pojawił się śluz, ale nadal nie mam miesiączki. Dlaczego? Proszę o szybka odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Brak miesiączki w Pani wieku zazwyczaj nie jest jeszcze niczym niepokojącym, jednak jeśli bardzo to Pani przeszkadza, proszę udać się do ginekologa. Tylko badanie ginekologiczne oraz wnikliwy wywiad mógły wykazać ewentualne nieprawidłowości. Proszę porozmawiać ze swoją mamą, babcią, starszą siostrą i spytać, kiedy u nich wystąpiła pierwsza miesiączka - prawdopodobnie u Pani miesiączka wystąpi w podobnym wieku.

Pozdrawiam!