Brak porannego wzwodu u gimnazjalisty

Dzień dobry, jestem mamą dwójki chłopców - jeden ma 14 lat, drugi 11 lat. Od dłuższego czasu przyglądam się starszemu, ponieważ nie widziałam nigdy żeby mu siuraczek stanął. Rano kiedy dzieci wstają u młodszego widzę lekko podniesione majtki u starszego jeszcze nigdy. Starszy syn (M.), gdy miał dwa i pół latka miał robiony zabieg na stulejkę, nie wiem czy to nie jest związane z tym, ale z tego co mi wiadomo nie powinno to być przyczyną. M. od najmłodszych lat jest dzieckiem żywiołowym, choć strasznie nerwowym. Teraz kiedy jest w gimnazjum stał się bardziej nerwowy, np. na każde pytanie ma jakieś głupie odpowiedzi, a najlepiej to wszyscy dajcie mi święty spokój. Mam nadzieję, że ta jego nerwowość nie przyczynia się do tego siuraczka. Bardzo bym prosiła o pomoc, bo nie daje mi to spokoju. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam!

Trudno mi ocenić co dzieje się z Pani synem bez bezpośredniego badania. Nie jest powiedziane, że każdy chłopak w okresie dojrzewania musi mieć poranne wzwody. Raczej takie zachowanie prącia jak Pani opisuje nie budzi niepokoju. Na pewno operacja stulejki w przeszłości nie ma wpływu na reakcje seksualne w chwili obecnej. Oczywiście nadmierna pobudliwość dziecka, nerwowość ma wpływ na zachowania seksualne. Oczywiście należałoby dokładnie zbadać stan prącia syna czy organicznie, morfologicznie wszystko jest w porządku. W tej sprawie należałoby skonsultować się z chirurgiem dziecięcym. A co do natury psychicznej dziecka być może trzeba porozmawiać w tej sprawie z pedagogiem w szkole lub udać się na konsultację do psychologa.