Brak postępów w rozmowie mowy u 3-latka

Witam.Moje pytanie dotyczy rozwoju mowy u 3 latki.Dziecko ma 3 latka i 3 miesiące i bardzo mało mówi. Wszystko rozumie i ładnie kojarzy, jest bystre i spostrzegawcze , ale nie powieksza zasobu słów i nie powtarza słów. Jedynie dżwiekonaśladowcze np.na kotka miau a pieska hau itp.Jeżeli coś chce pokazuje gestami np.na jakąś zabawke .Prosze o porade co dalej z tym robić?

Witam. Nie ma na co czekać, tylko koniecznie trzeba się skontaktować z logopedą specjalizującym się w terapii małych dzieci. Dwuletnie dziecko powinno już wymawiać około 300 wyrazów i budować proste, dwuwyrazowe zdania. Zaś od dziecka ponad trzyletniego możemy wymagać już nawet około 500 - 1000 słów i posługiwania się zdaniami. Zaś Pani dziecko wymawia tylko pojedyncze słowa. To duże opóźnienie rozwoju mowy.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Witam

Pani dziecko ma opóźniony rozwój mowy.
Należy stymulować dziecko do wypowiedzi: czytać książeczki, zachęcać do sygnalizowania potrzeb, mówić jak najwięcej do dziecka.
Zalecam, aby udać się do specjalisty, który pomoże dziecku. Dobry logopeda powie jak pracować aby dziecko zaczęło mówić.

Pozdrawiam
Joanna Gałczyńska-Adamiak

www.centrum-logopedyczne.pl