Brak pożądania i wzowdu po odstawieniu masturbacji i pornografii...

Mam 24 lata i przestałem sie zupełnie masturbować około 3 miesiące temu. Wcześniej robiłem to często, przynajmniej raz dziennie i oglądałem dosyć ostre treści pornograficzne. Mój problem polega na tym, że teraz czuję jakbym stracił potencje i stał się aseksualny, mało co mnie podnieca i jak raz próbowałem się masturbować, to nie mogłem uzyskać wzwodu i nie wyszło. Od miesiąca spotykam się z dziewczyną, podniecenie czuję właściwie tylko wtedy, gdy się z nią całuję i pieszczę, ale wydaje się niebyć one pełne. Czuję wzwód w spodniach, lecz po pewnym czasie on ustaje. Z tego powodu zacząłem się bać naszego pierwszego zbliżenia. Trzeba dodać, że wcześniej nie uprawiałem seksu. Zastanawiam się, jaki wpływ na moje pożądanie ma abstynencja w masturbacji i oglądaniu pornografii? I czy to normalne, że podniecam się tylko w obecności mojej dziewczyny, bo pamiętam kiedyś wystarczyły bodźce wzrokowe, abym miał wzwód, a teraz dopiero pieczoty zaczynają coś działać? Dziekuję za pomoc.

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Na początku należy się zastanowić, gdzie leży istota problemu, który opisujesz. Masturbacja i oglądactwo, które do tej pory "uprawiałeś", należą do grupy zaburzeń, które można porównać do uzależnienia. Tak jak z każdym uzależnieniem, odstawienie od przedmiotu/czynności pożądanej niesie za sobą pewne konsekwencje. U Ciebie są to nieznaczny spadek libido oraz myślę, że subiektywne uczucie osłabienia wzwodu. Organizm przyzwyczajony do szczytowania co najmniej raz dziennie, Twoja psychika, nie mogą sobie poradzić z tą sytuacją. Dlatego przełomowym może się okazać stosunek płciowy z Twoją partnerką. Nie bój się tego pierwszego razu. Normalnym jest to, że w czasie pieszczot dochodzi do erekcji i jeśli pieszczoty się nie nasilają i nie prowadzą do orgazmu, napięcie emocjonalne z tym związane spada i kończy się wzwód. Tak więc problemem w tym momencie nie jest słaby wzwód, ale brak rozładowania. Nie proponuję oczywiście powrotu do masturbacji.

A co do tego, czy normalne jest to, że podnieca Cię tylko twoja partnerka - to powiem Ci, że to może tylko dobrze o Tobie świadczyć. W życiu raczej nie spotyka się na codzień rozebranych, "sztucznych" kobiet, uprawiających seks z wieloma partnerami na raz itp.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.