Brak przeciwciał IgG po szczepionce na kleszczowe zapalenie mózgu

Mam jeszcze raz pytanie odnośnie badań na przeciwciała IgG na kleszczowe zapalenie mózgu w teście VE (VisE) wyszedł mi wynik ujemny.Pragnę dodać że miałem robione szczepienie przypominające w 2011 roku,teraz powinienem mieć robione w 2014 roku bo jestem pracownikiem Lasów Państwowych.... Pytanie brzmi dlaczego nie mam tych przeciwciał?? czy szczepionka mogła nie zadziałać???
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

oczywiście mógł Pan nie zareagować na szczepienie ale jeśli kiedykolwiek po szczepieniu stwierdzono u Pana p/ciała to znaczy że szczepionka zadziałała.

pozdrawiam Marcin Koncewicz