Brak przerwy pomiędzy zażywaniem tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry, czy zmiana tabletek antykoncepcyjnych (z N*** na Y***) i brak przerwy na krwawienie z odstawienia tylko zażycie od razu następnego opakowania może wpłynąć na bóle podbrzusza i ogólne złe samopoczucie organizmu? Dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Objawy, które się u Pani pojawiły mogą mieć związek z nowym preparatem. Jest to reakcja organizmu na nowe tabletki. Gdyby dolegliwości nie ustąpiły lub się nasiliły konieczna będzie konsultacja ginekologiczna. Być może konieczna będzie kolejna zmiana tabletek na inne.

Pozdrawiam