Brak równowagi i zawroty głowy

Witam, mam problem z brakiem równowagi. Często jest tak, że wydaje mi się, że zaraz upadnę, bo mam zawroty głowy. Ale to trwa tylko chwilę, ok. sek., dolegliwości jednak są coraz częstsze. To takie nieznośne uczucie. Byłam u laryngologa, myślałam, że to wynik chorych zatok i błędnika, jednak nie. Górny odcinek szyjny kręgosłupa też jest ok. Badania krwi - jak najlepsze. Niestety ten "wirujący świat" uprzykrza mi życie. Dlatego postanowiłam napisać i poprosić o pomoc. Pozdrawiam, Martyna
KOBIETA ponad rok temu

Witam. Jeżeli wykluczone zostało laryngologiczne podłoże dolegliwości warto zgłosić się również do kardiologa. Zawroty głowy mogą być związane ze spadkami ciśnienia lub zaburzeniami rytmu serca. Być może zaistnieją wskazania do wykonania 24-godzinnego monitorowania ekg i ciśnienia (tzw. badanie holterowskie). Oprócz tego warto wykonać podstawowe badania krwi - pełną morfologię z rozmazem oraz TSH, aby wykluczyć anemię i choroby tarczycy.

należy wykonać dalszą diagnostykę tak jak tomografie głowy z kontrastem
lub rezonans głowy