Brak ruchów dziecka w 18. tygodniu ciąży

mam pytanie jestem w 18 tygodniu ciazy a nie czuje ruchu dziecka czy moze byc cos nie tzk z dzieckiem prosze o odpowiedzi

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zwykle ruchy dziecka wyczuwane są po raz pierwszy pomiędzy 18. a 22. tyg. ciąży, jednak kobiety będące w ciąży po raz pierwszy często nie zdają sobie sprawy i dopiero po kilku tygodniach odczuwane wcześniej "ruchy" utożsamiają z pewnymi ruchami dziecka.