Brak sensu życia - może coś pora zmienić?

Witam, uświadomiłam sobie, że mam problem... Istnieje już od dawna, ale starałam się go nie zauważać. Wszystko, co robię, pozbawione jest głębszego sensu, na jeden argument za, znajduję dziesięć przeciw. Przez ostatnie dwa, może trzy lata, udało mi się skutecznie odsunąć od wszystkich znajomych, nie podejmuję się nowych rzeczy, bo pewnie i tak nic się nie uda. Nikomu nie mówię o problemach, bo są setki ludzi, którzy czują się tak jak ja, ale może pora coś z tym zrobić? Mój facet powiedział, że nie taką mnie poznał i pokochał, a ja nie umiem się zmienić, nie umiem się cieszyć tym, że jest, choć oddałabym za niego wszystko. Czuję, że jestem balastem dla wszystkich...

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Smutek, poczucie beznadziejności i ogólna niemoc mogą świadczyć o tym, że choruje Pani na depresję. Radziłabym umówić się na wizytę w poradni zdrowia psychicznego (adresy znajdzie Pani w internecie) lub w prywatnym gabinecie psychoterapeutycznym.

Proszę pamiętać, że depresja to choroba, którą się leczy. Po zakończonym leczeniu, pacjent odzyskuje radość życia i siły do działania. Najlepsze i najszybsze efekty daje psychoterapia połączona z farmakoterapią, dlatego najlepiej szukać pomocy u psychiatry, który jest jednocześnie psychoterapeutą.

Pozdrawiam