Brak sensu życia. Nie wiem co się dzieje?

Witam. Mam 14 lat i jestem tu nowa. Już od dłuższego czasu nie mogę znaleźć sensu życia. Nie dogaduje się z rodzicami, szczególnie z mamą. Nie mam nawet hobby. Strasznie irytują mnie różne pytania np. Co dziś robiłaś lub z kim byłaś itd.? Zaraz zaczynam krzyczeć i płakać. Mam zmiany emocjonalne (od śmiechu do płaczu). Umiem też iść ulica i płakać bez powód. Ostatnio płakałam z tego powodu, że moje życie jest bardzo monotonne i nie wiem co z tym zrobić żeby to zmienić? Proszę o pomoc.

Witam!

Jesteś młodą kobietą i doświadczasz obecnie problemów związanych z okresem dojrzewania. Twoje trudności i przeżycia mogą być spowodowane intensywnymi zmianami zachodzącymi w Twoim ciele i psychice. Wahania nastroju oraz problemy z odnalezieniem celu życia czy swojego miejsca na świecie są charakterystyczne dla tego okresu. Może Ci się wydawać, że wszystko Cię przytłacza i jest przeciwko Tobie. Warto jednak, żebyś wzięła sprawy w swoje ręce i spróbowała sama wpłynąć na swoje życie. Płaczesz, bo życie jest monotonne. Zamiast rozczulać się nad sobą, spróbuj zmienić tę monotonię i zacznij działać. Stwórz plan zmian, które możesz wprowadzić i staraj się go realizować. Warto, żebyś tworząc taki plan brała pod uwagę swoje możliwości, potrzeby oraz realną sytuację. Wciągnij w to swoich znajomych, wspólnie możecie wiele zdziałać. Jeśli natomiast kompletnie nie masz pomysłu, co możesz ze sobą zrobić, to zacznij działać społecznie, np. jako wolontariusz. Możesz odnaleźć sens w życiu pomagając innym. Warto, żebyś sama spróbowała wprowadzić energię i pozytywne zmiany w swoim życiu.

Pozdrawiam