Brak sensu życia u 19-latki

Witam.Byłam już u różnych lekarzy, ale nadal nie mogę znaleźć sensu życia. Na siłę obieram sobie cele, w których jestem dobra, ale najprawdziwsze są myśli, że w sumie to mogłabym nie istnieć. Co prawda nie chce sobie odebrać życia, ale nie mogę znieść ciągłych myśli "po co mam cokolwiek robić? przecież i tak w końcu umrę.". To sprawia, że całymi dniami śpię. Jak muszę coś zrobić to odbębniam to jak zombie i wracam spać. Jak mam z tego wybrnąć? A jak już terapia to jaki nurt?

To wygląda na depresję, może zaburzenie lękowe. Przydałaby się pomoc psychoterapeuty. Nurt nie ma większego znaczenia, każdy jest dobry pod warunkiem że pomaga pacjentowi/klientowi. Najważniejsze to znaleźć terapeutę, któremu się zaufa i z którym stworzy się fajną, sprzyjającą pracy relację. Pozdrawiam i życzę powodzenia!