Brak śluzu płodnego przyczyną niepowodzeń w staraniach o dziecko

Witam! 28.06.2011 miałam robioną laparoskopię z elektrokauteryzacją jajników i drożnością jajowodu. Lekarz powiedział, że mam szanse zajścia w ciążę od 6-8 miesięcy. Współżyjemy z mężem w tych dniach od 15 do 19 dnia cyklu i do tej pory nic. Mój problem jest taki, że w dniach płodnych nie obserwuję u siebie śluzu płodnego, więc nie wiem, co jest przyczyną. Mam 38 lat. Moja pierwsza ciąża była w wieku 29 lat, też po laparoskopii. Nadmieniam, że była robiona w 7 listopada 2001 roku i miesiąc po laparoskopii zaszłam w ciążę. Proszę o odpowiedź.

Witam!
Prawdopodobnie cykle są owulacyjne skoro po dokładnej diagnostyce lekarz ocenił szanse zajścia w ciążę na realne. Być może śluz subiektywnie wydaje się być niepłodny, jednakże proponuję uzbroić się cierpliwość i kontynuować starania jeszcze 1-3 miesiące. Jeśli jednak ma Pani poważne wątpliwości co do owulacji to proponuję w dniach przedowulacyjnych wykonać USG przezpochwowe i ocenić czy jajeczko dojrzewa. W tej chwili nic więcej nie mogą powiedzieć, proponuję skonsultować problem z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam serdecznie!