Brak śluzu z penisa

Witam Pana, mam pytanie odnośnie śluzu, który wydziela penis przed orgazmem. Od zawsze miałem problem z jego małą ilością, a od jakiegoś czasu śluzu nie mam wcale, przez co żołądź jest suchy i podrażniony. Dodam, że mój partner wydziela dużo śluzu i trochę mi przeszkadza taka sytuacja, że ja wcale. Czy to jest normalne i czy można to poprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

ilość płynu preejakulacyjnego jest różna u różnych osób. Może być duża, a może być zupełnie mała. To cecha osobnicza. Jeżeli nie ma Pan problemów z odbywaniem stosunku i ejakulacją, to nie należy się tutaj dopatrywać patologii. Jeżeli pojawiłyby się jakieś problemy, należy rozważyć wizytę u urologa.

Na suchy i podrażniony żołądź można używać w czasie stosunku lubrykanty.