Brak spadania wagi pomimo diety redukcyjnej

Witam jestem na diecie redukcyjnej od 2 miesięcy, spożywam 1500-1600kcal. Jestem aktywna stale w ruchu, wykonuję pracę fizyczną codziennie w gospodarstwie ale waga nie spada. Dlaczego? wyniki tsh w normie, morfologia też. Kobieta, 29lat, 172cm, 65kg. Cel utrata 7kg.

Witam serdecznie,

Jeśli chodzi o spadek masy ciała to mamy do czynienia z dwoma ważnymi zagadnieniami:

1. Dieta:
- nie chodzi tylko o jej kaloryczność, ale również zawartość poszczególnych składników: białek, węglowodanów oraz tłuszczów.
- czas i odstępy między posiłkami
- objętość posiłków i ich liczba
- skład posiłku i pora jego spożywania.

Na każdym z tych podpunktów mogło dojść do nieprawidłowości. Tak samo ma się sprawa z treningiem.

To, że jest Pani stale w ruchu nie oznacza, że spala Pani tkankę tłuszczową. Wysiłek również musi być jasno określony, ważne jest aby miał odpowiednia długość oraz intensywność.

Przy zbyt intensywnym treningu może dojść do sytuacji, w której nie spala Pani tkanki tłuszczowej ale pracuję nad swoją kondycją. Z kolei wysiłek o zbyt małej intensywności w żaden sposób nie wpłynie na wagę.

Najlepszym sposobem na skuteczne zrzucenie wagi to łączenie treningów siłowych (wzmacniających mięśnie i zwiększających podstawową przemianę materii) z treningami cardio i powinien on być wykonany przynajmniej 4 razy w tygodniu w połączeniu z odpowiednią dietą.

Waga do której powinna Pani dążyć to 61 kg, co jest Pani wagą idealna.

Gdyby była Pani zainteresowana może się Pani zapoznać z naszymi programami dietetycznymi, które znajdują się na stronie www.kalorynka.pl

W razie pytań można skontaktować się ze mną pod adresem ola@kalorynka.pl

Serdecznie pozdrawiam,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann

www.kalorynka.pl

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska