Brak spodziewanej miesiączki a ryzyko ciąży

Witam. Mam 20 lat. Moje cykle sa nieregularne i trwają od 28-34 dni. W tym miesiącu w srodku cyklu po stosunku wystąpiło krwawienie w postaci jasno czerwonej krwi i jednodniowe jasno brązowe plamienie następnego dnia. Dzis mija 39 dzien cyklu. Mimo podejrzewanej ciazy test wyszedł negatywny. Ale z kolei nie mam żadnych objawów spodziewanej miesiączki. Czy to nadal moze byc ciąża ?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Domowy test ciążowy może dać wynik fałszywie ujemny. Proponuję zgłosić się do poradni ginekologicznej celem ewentualnego badania beta-hcg z krwi obwodowej, które jest badaniem bardziej czułym.