Brak widocznego zarodka w USG ciąży

dnia 6.01 miałam ostatnią miesiączkę. 27.02 miałam usg, na którym pęcherzyk ciążowy miał wielkość 10 mm, natomiast nie było widać zarodka. Czy to możliwe, że zarodek jeszcze będzie widoczny, czy powinnam się przygotować na najgorsze?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani, w tym okresie rozwoju ciąży zarodek, nie jest widoczny w USG.
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski

Wszystko zależy od rozdzielczości aparatu. 1 cm pęcherzyk może mieć zarodek 1 mm i ten może być niewidoczny. Proszę skierować pytanie do wykonującego badanie.